Участь у засіданнях Робочої групи з розроблення проекту Стратегії розвитку вищої освіти (серпень-вересень 2020, on-line)
8 серпня 2020 року в МОН під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки України Миколи КИЗИМА у режимі відеоконференції відбулось перше засідання робочої групи з розробки проєкту Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 рр.
Документ розробляється на виконання Указу Президента України № 210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» та відповідних доручень Прем’єр-міністра України № 23502/2/1-20 від 12.06.2020 та № 23502/3/1-20 від 13.06.2020.
До робочої групи залучені 93 фахових експерти, з-поміж яких – народні депутати, експерти з Національного інституту стратегічних досліджень та НАНУ, голови регіональних рад ректорів та ректори провідних українських ЗВО, представники федерації роботодавців, очільники НАК, НАЗЯВО, Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій та інші фахівці.
Щоб забезпечити оперативну і злагоджену діяльність, члени робочої групи працювали у підгрупах за конкретними напрямами:
- аналіз поточного стану системи вищої освіти України;
- міжнародний досвід організації системи вищої освіти;
- прогнозування потреб ринку праці у фахівцях з вищою освітою;
- інституційні форми здобуття вищої освіти в Україні;
- викладач майбутнього;
- інноваційні технології у вищій освіті, дистанційне навчання, науково-методичне забезпечення вищої освіти;
- наукова та науково-технічна діяльність у процесі здобуття вищої освіти;
- формування підприємницьких навичок у процесі здобуття вищої освіти;
- система вищої освіти і смарт-спеціалізація регіонів, розбудова регіональних екосистем та кластерів Індустрії 4.0;
- розбудова системи моніторингу і оцінки якості освіти;
- фінансування вищої освіти;
- розвиток системи управління вищою освітою;
- популяризація можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.
У серпні відбулися робочі засідання 13 підгруп. У роботі більшості підгруп узяли участь Національні експерти з реформування вищої освіти – Володимир БАХРУШИН, Вадим ЗАХАРЧЕНКО, Світлана КАЛАШНІКОВА, Володимир ЛУГОВИЙ, Юрій РАШКЕВИЧ, а також представник Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанна ТАЛАНОВА.
Експерти надали усні та письмові пропозиції у межах напрямів: Розбудова системи моніторингу і оцінки якості освіти, Фінансування вищої освіти, Викладач майбутнього, Аналіз поточного стану системи вищої освіти України, Розвиток системи управління вищою освітою. Пропозиції Національних експертів і НЕО в Україні будуть представлені на сайті НЕО в Україні.
Підготовлено з використанням матеріалів.